USO: Jankovićeva eliminisana!

Jelena Janković poražena je u drugom kolu US Opena od Kazahstanke Jaroslave Švedove sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (4), 7:6 (6).

Izvor: B92 Severna Amerika

Jankovićeva je protiv Švedove odigrala duel sa previše oscilacija. Gubila je sa 4:2 u drugom setu, zatim se vratila i iskoristila tek osmu set loptu za izjednačenje, da bi u taj-brejku trećeg seta propustila dve vezane meč lopte i tako protivnici prepustila pobedu. Jankovićeva će nakon ovog poraza izgubiti veliki broj bodova na WTA listi pošto je prošle godine igrala finale na US Openu.

Protivnica Kazahstanke u narednoj rundi biće Argentinka Žizela Dulko koja je u drugom kolu lako savladala 30. nosioca Ukrajinku Alonu Bondarenko.

Srbija je tako ostala bez predstavnika u ženskom singlu, pošto je Ana Ivanović izgubila već u prvom kolu. Jankovićeva je bila peti nosilac turnira, a Švedova je trenutno 55. igračica sveta, a ovo joj je prva pobeda nad nekom od teniserki iz prvih 10 na WTA listi.

Duel su obeležili veoma slabi servisi obe teniserke. Jankovićeva je napravila šest brejkova, a Švedova čak osam. Srpska teniserka loše je ušla u meč i to je na kraju verovatno i koštalo poraza. Jankovićeva u tom delu nije imala nijednu brejk priliku, dok je Švedova na drugoj strani sa dva brejka relativno lako povela sa 1:0 (6:3).

Drama je počela u drugom setu. U prva dva gema teniserke su sačuvale svoje servise, a onda je Jankovićeva u trećem, petom, sedmom, devetom i 11. gemu na servis protivnice svaki put dolazila do 15:40 i dve brejk lopte.

Prve dve šanse Jankovićeva je propustila i Švedova je nakon šestog gema povela sa velikih 4:2. Činilo se tada da je meč blizu kraja, ali Jankovićeva se nije predala. Srpska teniserka napravila je prvi brejk tek u sedmom gemu drugog seta, a zatim je dobivši još dva gema došla do 5:4.

U desetom gemu Jankovićeva je imala prvi tri vezane, pa još jednu set loptu, ali ih je sve propustila i Švedova je izjednačila. Dva gema kasnije Jankovićeva je imala još dve set lotpe, ali ni to nije bilo dovoljno za 1:1 u setovima. Ušlo se u taj-brejk u kojem je Švedova povela sa 3:2 pre nego što je Jankovićeva vezala četiri poena i došla do nove dve set lopte. Iskoristila je tek drugu i tako izborila treći set.

Odlučujući period Jelena počinje sigurnim servisom, ali onda je Švedova ponovo počela da pogađa linije, dobila je tri vezana gema i povela sa 3:1. Tada svoju igru podiže Jankovićeva koja dobija tri vezana gema, dolazi do preokreta (4:3), ali onda ponovo dopušta protivnici da se vrati. Švedova je osmi i deveti gem dobila bez izgubljenog poena i tako pravi novi preokret.

Tu nije bio kraj neizvesnosti jer je naša teniserka ponovo oduzela servis protivnici za 5:5, Švedova je uzvratila na isti način (6:5), a Janković u pravom triler gemu uspela da iskoristi treću brejk loptu i uvede meč u taj brejk završnicu gde je je propustila dve meč lopte, a Švedova iskoristila prvu .

USO: Ispala Dementijeva

Amerikanka Melani Udin priredila je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka US Opena pošto je izbacila četvrtog favorita Jelenu Dementijevu sa 5:7, 6:4, 6:3.

Tenis četvrtak 3.09. 20:34 Komentara: 11