Ana eliminisana sa Sinsinatija

Srpska teniserka Ana Ivanović eliminsana je u drugom kolu turnira u Sinsinatiju od Mađarice Melinde Cink sa 7:6(8:6), 7:5.

Izvor: B92 Srbija, Svet

Ivanovićeva je, u meču koji je trajao sat i 50 minuta, napravila čak 11 duplih servis grešaka, dve više od protivnice Srpska teniserka je napravila dva brejka, nasuprot pet koliko je imala Mađarica. Cinkova se u trećem kolu sastaje sa Dankinjom Karolinom Voznijacki koja je bila bolja od Kanađanke Aleksandre Voznijak sa 6:0, 6:3.

Iako je srpska teniserka dobro počela meč, napravivši brejk već u prvom gemu, Cinkova je u šestom gemu iskoristila treću brejk loptu i izjednačila na 3:3. Iako je Mađarica povela sa 5:4, Ivanovićeva je uspela da preokrene na 6:5 i da dođe u priliku da dobije prvi set. Cinkova je uspela da se odbrani i da prvi set odvede u taj brejk koji joj je pripao rezultatom 8:6.

Ivanovićeva je još bolje počela drugi set i povela sa 3:0, ali je Cinkova vrlo brzo uspela da se vrati u meč i da izjednači na 3:3. U 11. gemu Cinkova je napravila brejk, posle čega je na svoj servis osvojila poen i obezbedila plasman u narednu rundu gde je čeka Karolina Voznijacki.

Nagradni fond turnira u Sinsinatiju iznosi 2.000.000 dolara.

Đoković očekuje pobedu

Srpski teniser Novak Djoković sastaće se u četvrtfinalu turnira u Montrealu sa Amerikancem Endijem Rodikom, koji je pobedio Španca Fernanda Verdaska sa 2:1.

Tenis četvrtak 13.08. 23:10 Komentara: 21